Piotr Tomasiak brązowym medalistą Mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Kategoria:

23 marca w Olszynie (dolnośląskie) na trasach wyznaczonych wokół miejskiego stadionu odbyły się 91 Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Znakomicie spisał się Piotr Tomasiak uczeń kl.3 D Technikum Budowlanego zawodnik UKS „Budowlani” w Nowym Sączu, który zdobył brązowy medal. W zawodach udział wzięło 553 zawodników i zawodniczek ze 172 klubów. W tym gronie było 4 zawodników UKS „Budowlani” przy ZSB w Nowym Sączu.
Na trasach od 2 do 10 km o tytuły i medale rywalizowano w kategoriach seniorów, juniorów U- 20 i juniorów młodszych U-18.  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy w punktacji klubowej juniorów U- 20 zajęli 2 miejsce (po raz pierwszy w historii Nowego Sącza), a indywidualnie Piotr Tomasiak, w biegu juniorów na 3 km, wywalczył brązowy medal.